Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Adwokat łamiący tajemnice adwokacką
Autor Wiadomość
Fagor Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 1
1
Reputacja: 0
Adwokat łamiący tajemnice adwokacką
Sprawa tyczy adwokata do której się udałem w celu uzyskania pomocy prawnej. Adwokat po zapoznaniu się z szczegółami, odmówiła podjęcia sprawy. Oczywiście miała do tego prawo, lecz po niedługim czasie dowiedziałem się, że wspomniana adwokatka skontaktowała się ze stroną przeciwną, w celu ujawnienia faktu mojej wizyty.

Owszem brzmi to wprost niewiarygodnie, a w stosunku do mnie jest to działanie ewidentnie na moją szkodę. Poinformowała mnie o tym osoba która działała na moją szkodę, może miał przez chwilę dobrą zabawę, mówiąc mi że wspomniana adwokata poinformowała go o wszystkim, lecz gdy zdał sobie sprawę co wyjawił, zaczął się wykręcać. Dysponuję na to żelaznymi dowodami.

Sam fakt informowania strony przeciwnej, przez adwokata do którego zgłosiłem się po pomoc prawną, uważam za naganny. Dołączyłem więc do toczącego się postępowania, wspomniany wątek, otrzymałem odpowiedź że "adwokat nie musi dochować tajemnicy, w sytuacji gdy nie został zawiązany stosunek pełnomocnictwa"?

Zapytuję się zatem jak adwokat ma zadecydować czy podejmie się sprawy, w sytuacji gdy klient nie wyjawi mu szczegółów sprawy, obawiając się że adwokat może ujawnić wszystko, bo nie zawiązało się pełnomocnictwo?
08-07-2016, 07:29 AM

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum Dobry Prawnik | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS