Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Adwokat Warszawa Opinie
Autor Wiadomość
Alaba Offline
Member

Liczba postów: 50
4
Reputacja: 0
Adwokat Warszawa Opinie
witam wszystkich,

Piszę na forum ponieważ poszukuję obiektywnych opinii o adwokatach z Warszawy, konkretnie szukam dobrego adwokata do sprawy rozwodowej, niestety żaden z moich znajomych nie może polecić mi nikogo dobrego, w internecie też nie znalazłam aby gdzieś ktoś konkretnie opisał współpracę z adwokatem, a raczej jedynie opinie typu - jest najlepszy, jedyny itp które jakoś średnio do mnie przemawiają. Nie wiem sama już czy brać adwokata z dużej kancelarii czy z małej? proszę pomóżcie.
07-17-2013, 01:29 AM
Jagna1977 Offline
Member

Liczba postów: 81
0
RE: Adwokat Warszawa Opinie
W Warszawie adwokatów masz bardzo wielu ale przez to wybrać kogoś dobrego i przykładającego się do sprawy jest dość ciężko, poczytaj sobie artykuł http://www.wybierzprawnika.com/Jak_wybra...ta,n1.html może Cie nieco naprowadzi.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-04-2014, 11:50 PM {2} przez Jagna1977.)
10-19-2013, 10:59 PM
Montreal Offline
Member

Liczba postów: 124
0
Faktycznie w Warszawie obecnie wybór adwokatów jest ogromny ale zlokalizować w tym tłumie tego dobrego i przykładającego się do sprawy to już nielada sztuka. Czy brać adwokat z dużej czy z małej kancelarii - to dobre pytanie. Pamiętaj jednak, że duża kancelaria to duże koszty utrzymania a co za tym idzie też duża będzie kwota jaką zapłacisz za sprawę. Nie mniej jednak sprawa rozwodowa to nie jest dobry moment do oszczędzania ale czy faktycznie specjaliści z dużej kancelarii adwokackiej zapewnią nam lepszą obsługę niż adwokat z kancelarii indywidualnej...? Moim zdaniem nie - sam korzystałem z usług i kancelarii i adwokata, moi znajomi też korzystali i jestem zdania, że jeśli chcesz zlecić sprawę rozwodową czy też inną rodzinną a nie duża sprawę związaną z przejęciem spółki to znacznie lepiej iść do kancelarii indywidualnej. W takiej kancelarii jeden adwokat będzie prowdził twoją sprawę od początku do końa - sam zapozna się z aktami i sam też napisze pozew a poźniej na rozprawie dokładnie będzie się orientował w materiale który jest w aktach to pierwsza sprawa. W dużych kancelariach często bywa tak, że twoją sprawę analizuja aplikanci, pisza pozwy a adwokat daje tylko podpis i jeśli znajdzie chwile to nawet może sam pójdzie na rozprawę. Bywa też tak, że na kolejną rozprawę kancelaria wysyła innego adwokata- niby adwokat to adwokat ale to nie to samo co adwokat który zna Twoją sprawę od początku do końca. Dlatego osobiscie do sprawy rozwodowej mocno polecam udać się do kancelarii indywidualnej która specjalizuje się w prawie cywilnym oraz w sprawach rozwodowych - jest w Warszawie naprawdę kilku dobrych specjalistów. Kwestia ceny tutaj też jest ważna - gdyż na pewno zlecenie sprawy w kancelarii mniejszej a nie w korporacji to oszczędność paru tyś zł. pozdrawiam i życzę powodzenia w sądzie
11-19-2013, 03:11 AM
Jowisz Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 7
0
przeczytaj sobie przede wszystkim opinie http://www.dobryprawnik.org - znajdziesz kilku polecanych adwokatów z Warszawy do których warto się zgłosić. poczytaj też opinie na poratalach typu gazeta.pl czy money.pl - gdzie obok nazwiska adwokata podaja ci odrazu nr tel Smile))) to bedziesz tez wiedziała którym adwokatom nudzi się na tyle, że sami sobie opinie piszą Big Grin
11-19-2013, 03:50 AM
Sesenior Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 47
0
Zgadzam się z kolegom "Montreal" - to wszystko prawda ale skoro piszesz, że znasz dobrych adwokatów to powinieneś odrazu napisać kogo masz na myśli bo chyba na tym polega pomoc na forum. Z mojej strony mogę dodać, że kancelarie indywidualne są w sprawach rozwodowych lepszym wyborem no chyba, że w grę wchodzi jakiś niebywale wielki majątek i problem powinien być rozpracowany przez kilku adwokatów lub specjalistów od finansów - poza tym wybrał bym kancelarie wyspecjalizowaną - czyli taką co nie robi wszystkiego i nie zajmuje się każdą gałęzią prawa tylko konkretnie siedzi w sprawach cywilnych, rodzinnych, rozwodach - niby każda sprawa rozwodowa jest podobna ale tak naprawdę adwokaci którzy siedzą w temacie na sali sądowej radzą sobie o wiele lepiej niż ci co robią sprawy rodzinne sporadycznie. - a wiem co mowię bo nieraz mam okazję obserwować take wystapienia Wink
11-20-2013, 04:35 AM
Aneta76 Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 1
0
witam wszystkich na forum - moje pytanie jest nieco inne - jestem właśnie na etapie poszukiwań adwokata do rozwodu z orzekaniem o winie - poczytałam nieco i byłam w zeszłym tygodniu na kilku konsultacjach w kilku kancelariach adwokackich aby wstępnie wybrać prawnika - najlepsze wrażenie zrobił na mnie adwokat Jacek Sosnowski (namiar dostałam od dalszego znajomego) - czy może ktoś miał do czynienia i może napisać kilka słów o współpracy z mecenasem - z tego co zdążyłam się zorientować to specjalizuje się on w sprawach rozwodowych więc przynajmniej jeden z warunków o których piszecie powyżej spełnia...proszę o opinie osób które korzystały z usług tego mecenasa. pozdrawiam i dziękuję
11-26-2013, 06:31 PM
Montreal Offline
Member

Liczba postów: 124
0
Mecenas Jacek Sosnowski to z pewnością bardzo dobry wybór jeśli potrzebujesz adwokata do sprawy rozwodowej to moim zdaniem nie masz nad czym się zastanawiać. Ma bardzo pozytywne opinie klientów, prowadził sprawy kilku moich znajomych i recenzje bardzo pozytywne.
11-27-2013, 05:47 AM
Bruma Offline
Junior Member
**

0
A jak sie tak zastanawiam po co komu adwokat do sprawy rozwodowej - przecież sama najlepiej wiesz jak wyglądał twój związek, co mąż złego zrobił, to i tak wszystkie dowody musisz zebrać - więc po co ci adwokat za 5 tyś albo nawet więcej....sama w sądzie możesz wszystko powiedzieć. Ja miałem sprawę o odszkodowanie -różne firmy waliły do mnie drzwiami i oknami abym im zlecił sprawę i odpalił 10% ale zrobiłem sobie wszystko sam z małą pomocą znajomego prawnika i sam sprawę wygrałem - moim zdaniem przy sprawach rozwodowych nie ma sensu brać adwokatów.
11-28-2013, 06:36 AM
PiotrKa Offline
Member

Liczba postów: 70
0
No tutaj akurat się bardzo mylisz pełnomocnik, adwokat jest bardzo ważny przy sprawie rozwodowej - zwłaszcza w momencie kiedy strony mają sprzeczne interesy i nie mogą dojść do porozumienia lub jak to była przy rozwodach walczą na noże. Twoja teoria to coś na zasadzie " miałem anginę, leczyłem się sam syropem z cebuli - wyleczyłem się - lekarze nie są potrzebni". Na sali Sądowej - nie każdy czuje się swobodnie wręcz większość osób po wejściu na salę, gdy przychodzi czas przesłuchania jest kompletnie sparaliżowana, taka sama sytuacja jest w momencie przesłuchiwania świadków zwłacza tych którzy są przeciwko nam i często kłamią w żywe oczy -w momencie gdy nie ma adwokata na sali często zdarza się, że możesz nie wytrzymać wpaść w szał lub wyjść na histeryka lub histeryczkę albo furiata co może mieć wpływ na treść rozstrzygnięcia - to tylko przykład a takich sytuacji na sali jest bardzo dużo. Dodatkowo gdy strona przeciwna ma dobrego adwokata który przy rozwodach spędza dużo czasu to on dokładnie wie jak poprowadzić sprawę tak abyś wyszedł na najgorszego albo aby tak przesłuchać Twojego świadka aby pomimo, że ci sprzyja wyszło przeciwko tobie. Tak więc Bruma nie pisz głupot bo sprawy rozwodowe to kwestie które w wielu przypadkach mają wpływ na resztę życia i to nie jest miejsce do oszczędzania albo do pokazywania, że jesteś w stanie sam sobie poradzić...
12-01-2013, 10:23 PM
Martass Offline
Junior Member
**

0
Czy mogę prosić o więcej informacji od osób które korzystały z usług adwokata Jacka Sosnowskiego - jak przebiegała współpraca, czy ceny nie są wygórowane? Proszę też o informacje jak wygląda współpraca czy konsultacje już w trakcie są jakoś dodatkowo płatne - czy dochodzą jakieś dodatkowe koszty i najważniejsze czy adwokat sam chodzi na rozprawy. Byłam dziś w 2 kancelariach i jak się okazuje sprawa to jedno ale jak chcę się umówić z adwokatem i popytać o pewne sprawy to dodatkowe koszty za kosultacje. ;/
12-03-2013, 11:55 PM

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum Dobry Prawnik | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS