Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Adwokat Wrocław Opinie
Autor Wiadomość
mariusz82 Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 5
3
Reputacja: 0
Adwokat Wrocław Opinie
Poszukuję dobrego adwokata we Wrocławiu aby specjalizował się w prawie cywilnym oraz rozwodach - chodzi mi o człowieka sumiennego szanującego klienta, czytającego akta czy możecie kogoś polecić?
02-28-2013, 03:51 AM
Loli Offline
Member

Liczba postów: 130
1
RE: Adwokat Wrocław Opinie
Niewielu masz takich adwokatów we Wrocławiu - po pierwsze wszystko zależy od tego jaką masz sprawę. Nie ma adwokata który jest dobry w prawie cywilnym, dobrze robi też karne, wyjątkowo dobry jest w administracyjnym a jeśli trzeba to też zrobi fuzje... z takimi daj sobie spokój już na starcie. Poszukaj specjalisty z danej dziedziny której potrzebujesz, poźniej poczytaj opinie albo popytaj znajomych. Najlepiej znajdz osoby które już korzystały z usług danej kancelarii i zapytaj jak wygląda wszystko już po zleceniu sprawy - czy adwokat sam występuje w Twoim imieniu czy też wyręcza się aplikantami ( to częsty przypadek) - a chyba byś nie chciał aby aplikant prowadził Twoją sprawę....chociaż w przypadku niektórych adwokatów to właśnie aplikanci mają większą wiedzę od nich - poszukaj sobie opinii na http://www.dobryprawnik.org - jest tam spora baza więc pewnie wybierzesz kogoś kompetentnego...
03-10-2013, 12:22 AM
Lordi Offline
Member

Liczba postów: 89
0
Specjalizacja adwokata to jedna sprawa - musisz wybrać tego który siedzi w danym temacie - nie ogólnie prawo cywilne - ale jeśli masz rozwód to idziesz do człowieka który robi rozwody, są oczywiście pasjonaci dla których prawno to całe życie i są dobrzy w kilku dziedzinach, cały czas nadążają za nowelizacjami. Pytanie do jakiej kancelarii jeszcze trafisz - jeśli masz sprawę typu rozwód -na własnym przykładzie wiem ,że nie ma co iść do dużej kancelarii - pierwsze spotkanie oczywiście odbędziesz z partnerem czy adwokatem wysoko postawionym w strukturach ale później twoja sprawa trafi do aplikanta, a adwokat będzie jedynie podpisywał pisma pisane przez jego pomocników. Lepiej iść ze sprawą która nie toczy się o duże pieniądze do kancelarii mniejszej. Możesz iść także do adwokata młodego - zasadniczo z większą znajomością nowinek prawniczych lub starego wygi z większą znajomością kadry w sądzie....
03-10-2013, 01:50 AM
Doradca66 Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 1
0
Zdecydowanie uderzaj do starszych adwokatów - to małe środowisko, każdy każdego zna wiesz jak jest...swojego nie skrzywdzą a przy okazji Ciebie też nie...są nazwiska które jak pójdą z Tobą do sądu to już na starcie masz szanse +20% za nazwisko adwokata wyższe...jak coś pisz na priva - doradze...
03-10-2013, 05:05 AM
Aneta11 Offline
Posting Freak

Liczba postów: 1,427
0
heh dobre...za nazwisko +20% a może +37%, bzdura! nazwisko adwokata obecnie nie ma już nic do rzeczy, czasy o których piszesz zakończyły się już bardzo dawno temu, a definitywnie napewno w 2007 r. kiedy było parę popisowych akcji zatrzymań adwokatów także na rynku wrocławskim. Obecnie jak chcesz mieć dobrze prowadzoną sprawę idź do człowieka który ma dużą wiedzę - ale nie wiedzę sprzed 10 czy nawet 2 lat tylko takiego który cały czas siedzi w temacie, analizuje nowelizacje przepisów prawnych, kreatywnego prawnika - nie tylko znajomość przepisów ale umiejętność wykorzystania w praktyce, dostosowanie interpretacji do własnej sytuacji - to są adwokaci na miarę dnia dzisiejszego. Czasy gdzie nazwisko robiło różnicę - proszę Cię...dziś masz co roku 1000 nowych adwokatów - smiało można obalić mit o którym pisze doradca. Dzieci wychowane, dom wybudowany myślisz, że taki człowiek będzie czytał codziennie komentarz do ustaw czy sobie odpuści...oczywiście nie dotyczy to każdego...każdy kij jednak ma 2 końce i druga spraw to praktyka - wiadomo, że prawnik starszy ma większą niż młody adwokat ale widziałam też wielu młodych adwokatów którzy mają lepsze podejście do tematu niż ich starsi koledzy....
03-10-2013, 10:20 PM
Motylek Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 3
0
Big Grin  RE: Adwokat Wrocław Opinie
Trafiłam właśnie na waszą ciekawą dyskusje i moje wątpliwości co do wyboru prawnika który poprowadzi moją sprawę są jeszcze większe niż przed tym jak przeczytałam ten wątek. Niestety jak się okazuje także jestem w przed dniu złożenia dokumentów rozwodowych do sądu. Mam dużo argumentów aby sąd uznał winę mojego męża, pytanie tylko czy warto, majątku nie mamy dużego, właściwie co do podziału to zapewne się dogadamy a chciałabym aby przebiegło to spokojnie bo i tak cała ta sytuacja kosztowała mnie już bardzo dużo nerwów... aha jeśli można podajcie konkretne namiary z informacją tani czy dorgi?
03-12-2013, 03:17 AM
osobiscie Offline
Member

Liczba postów: 106
1
Tani, drogi? Pamiętaj tanie mięso psy jedzą - w tej branży to szczególnie aktualne - chcesz mieć zrobione dobrze to zapłać, ale nie jest koniecznie tak, że zapłacisz i masz zrobione dobrze -są pewne kancelarie które biorą dużo tylko za...nazwisko. W każdym razie żaden adwokat który jest dobry nie poprowadzi sprawy tanio to jest pewne...
03-13-2013, 09:00 AM
Jerzy123 Offline
Member

Liczba postów: 67
0
To zależy jeszcze co dla kogo jest tanio a co drogo. W pierwszej kolejności poczytajcie sobie komentarze o adwokatach i kancelariach adwokackich z Wrocławia np tutaj http://www.dobryprawnik.org/ad-category/adwokat/
03-13-2013, 10:01 PM
Motylek Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 3
0
Cytat:wiadomo, że prawnik starszy ma większą niż młody adwokat ale widziałam też wielu młodych adwokatów którzy mają lepsze podejście do tematu niż ich starsi koledzy....
Możesz podać jakieś konkretne namiary - poczytałam opinie na dobrym prawniku i mam już swoje typy ale chcę jeszcze podpytać przed decyzją...
03-14-2013, 03:01 AM
Vegans Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 7
3
Szkoda, że nie ma czegoś takiego jak Ranking Adwokatów (a może jest?) - znacznie by to ułatwiło sprawę osobom poszukującym pomocy prawnej - ja akurat szukam adwokata o innej specjalności i przyznam szczerze, że ciężko wybrać tego najlepszego zwłaszcza jak ma poprowadzić sprawę życia lub śmierci...;/
03-14-2013, 09:41 AM

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum Dobry Prawnik | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS